Teisės Angelai » Vaiko globos (gyvenamosios vietos) pakeitimas pas tėvą

Vaiko globos (gyvenamosios vietos) pakeitimas pas tėvą

Sveiki, turiu klausimą: vaikui 11 metų, vaiko globa nustatyta su mama, t.y. gyvenamoji vieta su mama, viskuo aprūpintas vaikas, tėvas moka alimentus, be alimentų tai pat dar prisideda prie išlaikymo papildomai. Taip pat bendraujama ir 50/50 tvarka.
Vaikas pareiškė norą gyventi su tėvu, tėvas uždirba labai gerai, vaikui gali suteikti viską. Mamos dažnai nebūna namuose, vaikas lieka su mamos artimais žmonėmis ar net vienas namie, dažnai nelanko mokyklos, būrelių, mamai nerūpi.
Kaip įmanoma ir kur reikėtų kreiptis, jei tėvas nori prisiimti visą globą? Ar išvis tai įmanoma? Ar teismas atsižvelgia į vaiko norus? Žinoma, mama nesutinka, kad vaikas gyventų su tėvu, nes jai nenaudinga, praras alimentus ir pačiai teks mokėti. Norėčiau išgirsti jūsų nuomonę.

Atsakome:

Atsakant į klausimą, tam, kad būtų pakeista vaiko gyvenamoji vieta reikėtų kreiptis į teismą (prieš tai inicijuoti mediacijos procesą). Kokia tikimybė, kad teismas pakeistų vaiko gyvenamąją vietą būtų galima atsakyti detaliai išanalizavus faktines situacijos aplinkybes. Vaiko nuomonė yra vienas iš kriterijų, kuris galėtų būti vertinamas sprendžiant klausimą dėl gyvenamosios vietos pakeitimo, bet esminę reikšmę turėtų išvada, kas geriausiai atitiktų nepilnamečio vaiko interesus. 11 metų vaikas jau gali išreikšti savo nuomonę ir supranta savo valią, tad į jo nuomonę gali būti atsižvelgta.

Visada rekomenduojame pasitarti su šeimos bylų teisininkais. Draugų patarimai, pavyzdžiai internete negali prilygti su individualia šeimos bylų teisininko konsultacija, padėsiančia tiksliai ir konkrečiai suderinti sąlygas. Tad kreipkitės šiais kontaktais arba parašykite mums į užklausos formą.