Teisės Angelai » Skyrybos pas notarą

Skyrybos pas notarą bendru sutikimu

Skyrybos bendru sutikimu pas notarą: ką svarbu žinoti?

Skyrybos bendru sutarimu pas notarą, tai nuo 2023 m. sausio mėn. 1 dienos įsigaliojusi nauja tvarka. Pagal naująją tvarką dėl santuokos nutraukimo sutuoktiniai turės kreiptis su tais pačiais, skyrybų teisininkų paruoštais dokumentais pas notarą. Išimtis taikoma, jei sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų. Tuomet santuoką bendru sutikimu nutraukia teismas kaip ir buvo anksčiau. Plačiau apie paslaugą bendru sutarimu kuomet yra nepilnamečių vaikų.

Skyrybos pas notarą – norintiems greitesnio, efektyvesnio ir pigesnio skyrybų proceso

Skyrybas bendru sutarimu pasirenka sutuoktiniai todėl, kad jis yra ne tik greitesnis, bet ir nereikalauja didelių išlaidų (tik teisininkų suruošti skyrybų dokumentai). Santuokos nutraukimas bendru susitarimu Lietuvos teismuose yra nagrinėjamas supaprastinto proceso tvarka, kur vis tiek reikia 30 dienų laukti, kol sprendimas nutraukti santuoką įsigalioja bei yra išsiunčiamas viešajam registrui. Skiriantis pas notarą, sprendimas nutraukti santuoką bendru susitarimu, neturint nepilnamečių vaikų ir susitarus dėl santuokos nutraukimo pasekmių, įsigalios kitą darbo dieną, t. y., nepalyginamai greičiau nei skiriantis teisme. Tai – didelis privalumas ir tai, kad sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių įsigalioja jau kitą darbo dieną po jos notarinio patvirtinimo.
Tačiau esminė to (santuokos nutraukimas pas notarą) blogybe, jog skiriantis bendru sutarimu dažniausiai nereikia abiems sutuoktiniams dalyvauti teisme ir skyrybos atliekamos internetu, o skirianti pas notarą, jau reikės abiems atvykti pas notarą bei galimos didesnės išlaidos notarui, jei sutuoktiniai turi dalintino kilnojamojo ir nekilnojamojo turto. Kadangi sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių yra dvišalė, todėl sutarties patvirtinime privalo dalyvauti abu sutuoktiniai.

Skyrybų teisininkų vaidmuo, nutraukiant santuoką pas notarą bendru sutarimu

Norint nutraukti santuoką bendru sutarimu pas notarą, visų pirma, sutuoktiniai turės daugiau nei metus negyventi santuokinio gyvenimo bei netvarkyti bendro šeimos ūkio. Be to, abu sutuoktiniai notarui privalės pateikti rašytinį minėtas aplinkybes įrodantį patvirtinimą. Norint išvengti nesklandumų, rengiant šį patvirtinimą, Jums visada gali padėti skyrybų teisininkai, kurie ne tik pakonsultuos, bet ir, esant reikalui, parengs minėtą dokumentą kartu su kitais būtinais skyrybų dokumentais notarui.

Antra, notarui bus būtina pateikti tinkamai parengtą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, kurią paruošia mūsų skyrybų teisininkai. Šioje sutartyje bus privaloma aptarti vienas kito bei, prireikus, bendrų pilnamečių vaikų išlaikymo klausimus, turtines teises ir pareigas, kylančias iš bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės, taip pat nurodyti abiejų sutuoktinių pavardes, kuriomis jie vadinsis po santuokos nutraukimo, įsipareigojimų pasidalijimo klausimą ir t. t.

Rekomenduojame sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių pasiruošti ne patiems, o pasinaudoti mūsų skyrybų teisininkų pagalba. Notarai negali tvirtinti sutarties, kuri neatitinka jai keliamų formos ir turinio reikalavimų, todėl tinkamą bei abu sutuoktinius apsaugančią sutartį geriausiai paruošti gali tik kvalifikuoti ir patyrę skyrybų teisininkai. Jei ruošitės patys, gali notaras atsisakyti tvirtinti sutartį, tad teks iš naujo registruotis pas notarą ir pakartotinai abiems atvykti.

Tad jei norite išvengti klaidų ir laiko gaišimo, pateikite žemiau nurodytą skyrybų anketą, ir mūsų skyrybų teisininkai suruoš tvarkingus, teisės aktų reikalavimus atitinkančius dokumentus notarui bei pasirūpins jūsų visu skyrybų procesu.

Skyrybų anketa

Syrybos pas notarą nuotoliniu būdu

Jei turite kvalifikuotą elektroninį parašą arba SMART-ID, galėsite visą skyrybų procesą sutvarkyti nuotoliniu būdu. Svarbiausias akcentas, jog užsakant nuotolines paslaugas pas notarą (t.y. norint nutraukti santuoką nuotoliniu būdu) privalo abu sutuoktiniai užtikrinti:

  • Kompiuterį, planšetę ar kitą mobilų įrenginį su standartinės raiškos vaizdo kamera, mikrofonu bei ausinėmis (arba garsiakalbiu) bei sklandžiai veikiančiu interneto ryšiu, kadangi notaras norės jus vizualiai matyti ir girdėti sutartu laiku;
  • Galiojantį Lietuvos Respublikos išduotą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • Gerai apšviestą ir tylią patalpą be pašalinių asmenų.

Pažymėtina, kad asmens tapatybė (identifikacija) bus nustatoma ir automatiniu nuotoliniu būdu, sutuoktinių veido atvaizdą ir parodytą asmens tapatybės dokumento originalą fiksuojant tiesioginio nuotraukos perdavimo būdu ar nuotraukos įkėlimo būdu elektroninės sistemos pagalba ir patikrinant, ar sutuoktinis yra pateikto asmens tapatybės dokumento savininkas, ar asmens tapatybės dokumentas yra tikras, galiojantis, nesuklastotas, pakeistas ir nesugadintas.

Jei to negalite užtikrinti, deja, jau telieka abiejų fizinis atvykimas pas notarą.

Taigi, jei nusprendėte nutraukti santuoką bendru sutarimu nuotoliniu būdu, galite užpildyti žemiau esančią skyrybų anketą. Mūsų teisininkai paruoš visus reikiamus skyrybų dokumentus notarui, pateiks nurodymus/išaiškinimus bei pakonsultuos.

Skyrybų anketa

Svarbiausi akcentai dėl santuokos nutraukimo pas notarą

Apibendrinant santuoką nutraukti pas notarą galės, jei tenkins tokius kriterijus:

  • Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei metai, t.y. sutuoktiniai turi daugiau nei metus netvarkyti bendro ūkio ir negyventi santuokinio gyvenimo;
  • Sutuoktiniai neturi bendrų nepilnamečių vaikų;
  • Susitarė dėl santuokos nutraukimo pasekmių;
  • Yra abu veiksnūs.

Kreditorių informavimas prieš atvykstant pas notarą

Tai labai svarbus ir esminis dalykas, kadangi tik praėjus 30 dienų po to, kai sutuoktiniai informavo kreditorius išsiunčiant jiems atitinkamus tvarkingus skyrybų dokumentus, notaras gali patvirtinti santuokos nutraukimą. Visus reikiamus dokumentus kreditoriams suruošia ir pakonsultuoja mūsų skyrybų teisininkai, tad kiekviena klaida gali kainuoti daugiau laiko ir sukelti jums nereikalingų papildomų išlaidų, kadangi tai reikalauja specifinių žinių.

Skyrybų trukmė pas notarą

Taigi, jei turite įsipareigojimų, taikomas privalomas 30 kalendorinių dienų terminas pateikti kreditoriams atsiliepimus. Suėjus 30 dienų terminui, ir jei nėra gautas kreditorių prieštaravimų, notaras gali inicijuoti santuokos nutraukimą (t.y. vertinti dokumentus). Pagal Viešojo administravimo įstatymą, notaras jūsų dokumentus turi įvertinti per 20 darbo dienų. Kai dėl objektyvių priežasčių per šį terminą sprendimas negali būti priimtas, subjektas (notaras) šį terminą gali pratęsti ne ilgiau kaip 10 darbo dienų.

Įvertinus bendrai, notaras santuoką turėtų nutraukti nevėliau kaip po 42 dienų (jei neturite jokių įsipareigojimų), o jei turite – nevėliau kaip po 72 dienų (jei nėra gauta kreditorių prieštaravimų). Jei gautas kreditoriaus/ių prieštaravimas, terminas gali dar nusitęsti. Tad prieš teikdami informaciją apie savo kreditorius visada būkite sąžiningi, jų neslėpkite nei teisininkams, nei notarams, kitu atveju jūsų procesas gali tik pasunkėti ir nusitęsti ilgiau.

Kokie mokesčiai notarams už santuokos nutraukimą?

Įkainiai, susiję su santuokos nutraukimo procedūra, pateikiami žemiau:

  • kai sutuoktiniai neturi dalijamo turto – 200 Eur;
  • kai sutuoktiniai turi dalijamo turto – 0,17 procento nuo viso dalijamo turto bendros vertės, bet ne mažiau kaip 70 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų plius 200 Eur už santuokos nutraukimą.
  • Kiti papildomi mokesčiai notariniams sandoriams.

Tačiau, teisės aktuose yra išimčių, kuomet, kad ir neturite bendrų nepilnamečių vaikų, galima santuoką nutraukti ir teisme. Taip sutaupant notarui mokamus mokesčius: 200 eur (už santuokos nutraukimą) + 0,17 proc. nuo turto vertės (už turto padalijimą) bei nedalyvaujat (nuotoliniu būdu). Taigi, galima sutaupyti nuo 300 iki 500 eur ar daugiau.

Labai svarbu įvertinti konkrečią jūsų situaciją ir poreikius, todėl užpildykite šią skyrybų anketą, o mūsų skyrybų teisininkai atliks jūsų atvejo analizę ir pateiks išskirtinį pasiūlymą Jums, kur nurodys ar bus notarui išlaidos ar galėsite jų išvengti, taip sutaupant net kelis šimtus Eur.

Kodėl Teisės angelai?

Tik teigiami atsiliepimai ir įvertinimai. Mūsų klientai visada lieka patenkinti; InterneteFacebook; ✯✯✯✯✯;

Ilgametė patirtis.

Žinomumas! Mes dalyvaujame įvairiose laidose: TV3, TV6 („Pasaulis pagal moteris”), LNK („Labas vakaras, Lietuva”), M-1, M-1 plius ir t.t. Video reportažas apie skyrybas, Spausk čia

Greitumas: Dokumentai paruošiami per 1 – 3 dienas!

Visapusė profesionalių skyrybų teisininkų pagalba klientui konsultuojant ir parenkant geriausius kliento lūkesčius atitinkančius sprendimus;

Mūsų profesionalūs skyrybų teisininkai ras jums tinkamiausią sprendimą, kaip pasiekti jūsų lūkesčius atitinkančias sąlygas.

Kokybiškumas: Mūsų skyrybų teisininkų garantuojami kokybiški ir įstatymus atitinkantys dokumentai.

Iš jūsų “nenuplėš” kosminės pinigų sumos.

Vidutiniškai per metu išskiriame daugiau nei 300 klientų, tad drąsiai patikėkite sutvarkyti jūsų skyrybas mums!

Pasiekimai: Dėsime visas pastangas į jūsų skyrybų procesą, kad jis praeitų Jums kuo sklandžiau ir greičiau.

Turite klausimų? Susisiekite su mumis. PATEIKTI UŽKLAUSĄ