Teisės Angelai » Kaip padidinti vaikui teismo priteistus alimentus?
Alimentų padidinimas internetu

Kaip padidinti vaikui teismo priteistus alimentus?

Klientė klausia: kaip padidinti teismo priteistus vaikui alimentus?

Alimentai priteisti prieš X metų, tačiau priteistos sumos gerokai per mažai vaiko poreikiams patenkinti. Kai buvo skaičiuojama suma, reikalinga vaiko poreikiams tenkinti, viskas buvo kitaip – vaikas buvo mažas ir dėl to pakako gerokai mažesnės sumos jį aprūpinti; įvairių prekių ir paslaugų kainos taip pat buvo nedidelės, palyginus su dabartinėmis. Pažįstama situacija? Tuomet skaitome toliau.

Alimentų didinimo planas būtų toks:

1. Apsiskaičiuojame dabartinius vaiko poreikius, atimame gaunamas išmokas (vaiko išmoką ir kitas) – likusią vaiko poreikių dalį turi tenkinti tėvai; 2. Bandome susitarti su geruoju dengti pusę poreikių; 3. Jei susitarti nepavyks, tuomet mediatorius išduos pažymą, su kuria bus galima teismui teikti ieškinį dėl išlaikymo padidinimo.

Teismas gali pagal ieškinį padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu iš esmės padidėjo vaiko poreikiai (per laikotarpį nuo ankstesnio teismo sprendimo priėmimo).

Naujo alimentų dydžio nustatymas priklausys nuo vaiko poreikių dydžio ir tėvų turtinės padėties.

Kreipkitės į mus, mes pasirūpinsime, kad vaikas gautų pilnavertį ir adekvatų išlaikymą. Turime savo mediatorius, tad rūpintis jums papildomai nereikia. Paruošime dokumentus teismui. Daugiau apie vaiko išlaikymo (alimentų) padidinimą.