Teisės Angelai » Kas yra bendro ūkio vedimas?
bendro ūkio vedimas

Kas yra bendro ūkio vedimas?

Preziumuojama, kad santuoka faktiškai iširo, jeigu daugiau nei metus sutuoktiniai netvarko bendro ūkio ir negyvena santuokinio gyvenimo. Taigi, kas yra bendro ūkio vedimas?

Bendro ūkio tvarkymas (vedimas) turėtų būti vertinamas tiek pagal objektyvius (pavyzdžiui, naudojimasis tais pačiais daiktais, bendri poreikiai ir jų tenkinimas, bendras veiksmų, pajamų ir išlaidų planavimas), tiek pagal subjektyvius (pavyzdžiui, kokie esminiai veiksniai kiekvienam iš sutuoktinių reiškia bendro ūkio vedimą) kriterijus.

Taigi, jeigu bendras ūkis buvo vedamas mažiau nei metus, tokiu atveju teismas gali skirti iki 6 mėn. susitaikymą nepaisant to, jog abu sutuoktiniai nenori taikytis. Todėl rekomenduojame visada pasitarti su skyrybų teisininkais. Draugų patarimai, pavyzdžiai internete negali prilygti su individualia skyrybų teisininko konsultacija, padėsiančia tiksliai ir konkrečiai suderinti skyrybų sąlygas bei tinkamai parengti skyrybų dokumentus, jog nebūti skirtas sutuoktiniams priverstinis susitaikymas.

Daugiau apie skyrybas bendru sutarimu